Hisar Kahve

Tarih kokan lezzet

Bizim için her şey, İzmir Hisarönü’nde küçücük bir dükkânda başladı. Öyle ki, o dükkândan yükselen kahvenin büyülü kokusu, neredeyse tüm Kemeraltı’na yayılırdı. Tam kararında kavrulmuş, incecik dövülmüş ve her zaman taze taze sunulan o kahvenin müdavimleri giderek çoğaldı. Tarihler, henüz Cumhuriyetimizin ilk yıllarıydı. 1928 yılıydı.

Hisar Kahve için; keyif, mutluluk ve muhabbetin fincanlarda köpürdüğü bu yolculuk, işte böyle başladı. Kahvemizin nefaseti, dört bir yana ulaştı. Tutkuyla, azimle ve kararlılıkla sürdürdüğümüz, büyük bir özenle ürettiğimiz kahvemizi tüm Türkiye tanıdı.

Ve zamanla işler büyüdü. “Türkiye’nin ilk vakumlu ambalajı” gibi yeni yatırımlar ve farklı çeşitler birbirini izlerken üretim de hızlandı. Ama Hisar Kahve’nin ilk günkü enerjisi ve heyecanı hiç azalmadı. Kokusunu ve kıvamını tarihten alırken, üretim teknolojisini geleceğe taşıdı. Kahve kültürümüze yepyeni bir boyut kattı.

Bugün Hisar Kahve, Kemalpaşa’daki modern üretim tesislerinde, tam otomatik makinelerde kahve üretmeye devam ediyor. Hijyenik ve sağlıklı paketlerde, kahve keyfini Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırıyor. Geçmişten gelen tecrübesini genç kuşak yöneticileriyle harmanlıyor. İşine duyduğu saygıyı ve her şeyden önce kahveye duyduğu aşkı; fincan fincan, size sunuyor.

Hisar Kahve... 91 yıldır hatırı sayılıyor...